Hľadať na stránke Lodenica.sk

Obľúbený festival oslávi na budúci rok 20. výročie s českou folkovou legendou Jaromírom Nohavicom!

Fanúšikovia festivalu Lodenica sa konečne dočkali! Na obľúbenom festivale vystúpi česká folková legenda Jaromír Nohavica! Okrem ikony českého pesničkárstva ohlásili organizátori aj ďalšieho účinkujúceho – skupinu Slniečko. Lodenica oslavuje na budúci rok 20. výročie fungovania a priaznivci dobrej hudby sa v Autocampingu Lodenica v Piešťanoch tentokrát stretnú v termíne 30.8. až 1.9. 2018. Darujte si na Vianoce ten najkrajší darček, zažite koncert Jaromíra Nohavicu a jeho hity „Kometa“, „Ostravo“, „Ještě mi scházíš“ či „Když mě brali za vojáka“ na Lodenici.

 

Festival Lodenica oslávi 20. narodeniny naozaj veľkolepo! V Autocampingu Lodenica v Piešťanoch zahrá český folkový fenomén Jaromír Nohavica. Ostravský hudobník je žijúcou legendou českého pesničkárstva, ktorá má na hudobnej scéne špecifické postavenie.

 

„Návštevníci nášho festivalu si dlhodobo žiadali, aby na Lodenici vystúpil Jarek Nohavica. A ja som nesmierne rád, že im toto želanie splníme práve v 20-tom ročníku festivalu,“ neskrýva radosť organizátor Dušan Drobný.

Jaromír Nohavica je najznámejším a najúspešnejším pesničkárom v Česku. Debutoval  roku 1988 albumom Darmoděj. Medzi jeho ďalšie významné nahrávky patria albumy ako „V tom roce pitomém“ (1990), „Mikymauzoleum“ (1993), „Divné století“ (1996), „Moje smutné srdce“ (2000), „Babylon“ (2003) či „Ikarus“ (2008). Jeden z najznámejších pesničkárov na Lodenici zaspieva nielen hity, ale aj skladby z nového autorského albumu „Poruba“. Fanúšikovia Jarka Nohavicu si zvykli, že jeho koncerty sú plné prekvapení. Na aktuálnych koncertoch Jarka sprevádza na akordeón a piano vynikajúci muzikant z Varšavy Robert Kusmierski a na perkusie a bicie Pavel Plánka z Plzne.

„Už mnoho rokov sa po tomto svete pohybujem ako človek s gitarou. Je to činnosť, za ktorú dostávam peniaze, aby som si mohol kúpiť krásne knihy, platne, aby som mohol finančne zabezpečiť svojich blízkych, jednoducho aby som mohol fyzicky aj psychicky žiť. Nie som človek "dostredný", spejúci k jednému bodu, ale skôr "odstředný“, ktorý sa prostredníctvom širokej palety skúseností uberá k pravde. Kiež by som nemusel meniť. Život pesničkára nie je pohodlný, ale je úžasný,“ vysvetľuje svoj životný postoj Jaromír Nohavica.

 

Ostravský muzikant má na konte také hity ako „Kometa“, „Ostravo“, „Ještě mi scházíš“ či „Když mě brali za vojáka“. Ako textár je podpísaný pod hitom „Lásko, voníš deštěm“ pre Mariu Rottrovú, spolupracoval aj so skupinou Čechomor či Karlom Plíhalom. Jaromír Nohavica koncertoval v mnohých európskych i svetových mestách vrátane Londýna, Madridu, Bruselu, Berlína, Moskvy, Paríža a ďalších. Trikrát absolvoval veľké turné po USA a Kanade. Aj keď zásadnú rolu na jeho koncertoch hrajú najmä jeho básnické texty, svojou charizmou dokáže vždy nadchnúť celé  publikum bez ohľadu akým jazykom hovorí. Vracia tak hudbe jej pôvodnú úlohu – komunikovať a prinášať radosť. Jaromíra Nohavicu si nenechajte ujsť na festivale Lodenica v termíne 30.8. až 1.9.2018. Vstupenky sú k dispozícii v sieti  www.tickportal.sk. Cena vstupenky je 20 eur na jeden deň, permanentka stojí 30 eur. K dispozícii je aj VIP vstupenka za 70 eur.

Mapa areálu Lodenica 2018

Mapa Lodenica 2018

Festival Lodenica prináša už 20 rokov skvelé koncerty, zábavu a dokonalú festivalovú atmosféru! V Autocampingu Lodenica v Piešťanoch sa tento rok stretneme 29. až 31. augusta. Obľúbený festival zverejňuje prvé mená! Do Piešťan zavítajú kapely Žalman, Fleret, Kamelot a a česká legenda Plavci. Jej líder Honza Vančura sa na festivale rozlúči so svojou 55-ročnou hudobnou kariérou. Teší sa, že si spoločne s fanúšikmi zaspieva, až sa budú stromy v areáli ohýbať. 

Festivalovú sezónu každoročne uzatvára obľúbený festival Lodenica, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí Autocampingu Lodenica v Piešťanoch. Tento rok sa na festivale po tertíkrát predstaví česká legendárna skupina Rangers - Plavci. Jej líder Jan Vančura sa rozhodol po 55-tich rokov rozlúčiť s kariérou a tak to bude posledné vystúpenie na Slovensku.

„Rozhodol som sa, že v tomto roku, kedy naša kapela oslavuje 55 rokov existencie, ukončím moju celoživotnú hudobnú kariéru. Celé roky som sa  tešil  s fanúšikmi a s kapelou na živých vystúpeniach. Myslím si, že nastal čas sa dôstojne rozlúčiť. A prečo nie v Piešťanoch, na tomto krásnom festivale, ktorý sa nezabudnuteľne zapísal medzi miesta, ktoré sme s Plavcami počas nášho 55-ročného pôsobenia navštívili,“ konštatuje Honza Vančura.

Plavci zahrajú najväčšie pecky svojho repertoáru. Nebudú chýbať „Promovaní inženýři“, „Zvedněte kotvy“, „500 mil“, „Pole s bavlnou“, „Modrý měsíc“, „Láska je věc kouzelná“, „Mám radost“ či „Vím Vím“.

„Na čo rád vždy v súvislosti s Lodenicou spomínam, je skvelá atmosféra tohto festivalu, fantastické publikum, teda vlastne úžasný divácky spevácky zbor. Teším sa tentokrát, že si spoločne zaspievame, až sa budú stromy v areáli ohýbať. A samozrejme mám rád dlhoročného dramaturga festivalu Františka Grebečiho,“ s úsmevom hovorí Honza Vančura.

Plavci vystúpia v zostave klávesy a akordeon Mário Bihári, gitara David Fiedler, husle Adam Pospíšil. 

„Na prírodných scénach hrám s obľubou, koncerty majú silnejší energetický náboj. Fanúšikovia a poslucháči našej muziky ma po celý čas mojej kariéry nabíjali a prinášajú mi pocit uspokojenia, že robím niečo, čo prináša radosť nielen mne, ale aj množstvu našich priaznivcov. Možno ma energické lodenické publikum tak naladí, že aj slza potečie... Veľmi sa teším, bude to asi posledné vystúpenie na Slovensku, kam sme s kapelou radi chodievali,“ vyznal sa Honza Vančura.

Nenechajte si ujsť festival Lodenica v termíne 29.8. až 30.8. 2019. Krásny areál autocampingu ponúka skvelé možnosti relaxu, stanovania aj kúpania. Vstupenky  sú k dispozícii v sieti  www.ticketportal.sk. Cena vstupenky je 20 eur na jeden deň, permanentka stojí 30 eur. K dispozícii je aj VIP vstupenka za 70 eur.